Guldförpackad lyx


Den här lilla påsen kostade 35.90 , tur att vi bara köper saffran till lussebullarna.
Det finns andra varor som smyghöjs som är viktigare och ingen klagar, mjölk har blivit dyrare
den röda standardmjölken kostar 8.20 och mjölk behöver vi alla dagar det drabbar ju
barnfamiljerna mest. Frukt tex. bananer kostar 19.90 kg. samma är det med grönsaker
allt som är viktigt att vi äter har blivit bra mycket dyrare.

                                                                          / Majsan

Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0